Olmayan Ülke

Menu

Güzeldir Amatör Ruhlu Filmler! Bir Alman Türk Ortak Yapımı: Plan B

Komedi her türü yakışır. Korku komedi, aksiyon komedi, romantik komedi… Özellikle aksiyon ile harmanlanan komedi filmleri deyince aklıma hep Jackie Chan gelir. Tabi bugün ki konumuzun Chan ile hiçbir ilgisi yok. Benim çok dikkatimi çekmiş Alman-Türk ortak yapımı bir filmden bahsetmek istiyorum size. B PLANI: isim olarak akla direk Jennifer Lopez’in sözde romantik komedi filmi geliyor ama onunla tek ortak noktası isim benzerliği.

Berlin’de yaşayan, farklı etnik kökenlerden dört arkadaş; her biri dövüş sanatlarına meraklı ve bu konuda kendilerini geliştirmiştir. Can, Cha, Phong ve U-Gin’in ortak rüyası vardır. Bu rüyada bir aksiyon filminde yıldız olmaktır. Bir gün rol almak için gittikleri bir çekim filmde gözü dönmüş bir mafya lideri ile yolları kesişir. Mafya lideri,  Phong’i rehin alır ve Gabriel adında başka bir gangstere ait çok değerli bir parçayı çalmalarını ister, aksi takdirde arkadaşları ölecektir. Zamana karşı yarışan 3 kafadar, kendilerini tehlikeli bir komplonun ortasında bulurlar.

Yönetmen koltuğunu Ufuk Genc ve Michael Popescu paylaşmakta. B Planı için aksiyon komedisi diyebiliriz. Zira bu filmde eğlenceli ve komik bir maceraya seyirciyi bekliyor.  Küçük bütçeli bir yapım olmasına rağmen bence oldukça başarılı olmuş.

plan b 2017 filmi ile ilgili görsel sonucu

paylaşınShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
The following two tabs change content below.

Olca Karasoy

Olca Karasoy 1991 yılında İstanbul'da doğdu. Arel Üniversitesi Gazetecilik bölümünü bitirdi. Çeşitli gazete ve dergilerde muhabirlik yaptı. 2016 yılında Beykent Üniversitesi Sinema TV bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Tezlerini animeler üzerine hazırladı ve animeler ile ilgili belgesel bir film çekti. Hint, Kore ve Japon kültürü - sineması, macera ve korku oyunları ile ilgilenen yazar, boş zamanlarını yüzerek ve fotoğraf çekerek değerlendirmekte, kimi zaman da tiyatroya gitmektedir. Merlin Media'da Koordinatör olarak görev yapan Olca Karasoy, çeşitli dergi ve sitelerde oyun, anime, sinema makaleleri ve kitap yazmakta, kitap çalışmalarını sürdürmekte ve doktoraya hazırlanmaktadır.

Categories:   Sinema Yazıları

Comments