Olmayan Ülke

Menu

ComiKon İstanbul başlıyor!

logo_comikon-420x323ComiKon İstanbul başlıyor! ComiKon İstanbul Manga Fest adı ile organize edilen festival tüm çizgi roman ve manga severleri heyecanlandırdı. Festival, 7-8 Ekim 2017 Tarihlerinde Caddebostan Kültür Merkezinde yapılacak.
Geçmişi Türkiye’de klasik çizgi romanın pek de revaçta olmadığı 1997 yılına dayanan olmayanulke.com çok sevinçli! Çünkü ComiKon İstanbul başlıyor!

7-8 Ekim 2017 tarihleri arasında “COMİKON-Istanbul /Manga Fest” festivali JAPON SANAT MERKEZİ tarafından düzenleniyor. Ülkemizde gerçekleşen ilk Comic Con etkinliği olacak festivalde Comic/Manga/Çizgi Roman başta olmak üzere Anime, çizgi film, karakter tasarımı, CosPlay konularıyla ilgilenen herkes biraraya gelebilecek. Etkinliğin sloganı ise harika:‘Eğlenceye Hazır mısın?”
Festivalde Manga-Anime üretimi, çizgi roman yayıncılığı, senaryo yazımı, mekan-karakter dizaynı gibi konferanslar, gün boyu sürecek kısa anime gösterimleri; ünlü çizerlerle söyleşiler, profesyonellere yönelik Manga ve cosplay atölyeleri düzenlenecek, genç çizerleri teşvik etmek için çizer standları açılacak. Ayrıca “GOLDEN TAMAGO Genç Çizer Ödülleri” ve “Anisong Grand Prix” yarışmaları yapılacak ve “CosPOWER – CosPlay Defilesi” düzenlenecek.

COMİKON-Istanbul, Kyoto International Manga Museum, Japonya’nın en önemli dergilerinden olan Monthly COMIC-BEAM ve Fransız Kültür Merkezi işbirliği ile gerçekleştiriliyor.

Bu arada, giriş ücretlidir. Detaylı bigi ve bilet almak için:
comikonistanbul.com

 

paylaşınShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
The following two tabs change content below.

Ahmet Ziya Sekendiz

Sinema TV Yüksek Lisans Mezunu olan ve doktoraya hazırlanmakta olan yazar, Uzun yıllardır bir şeyler yazıp çizmekte kısa filmler, belgeseller, tanıtımlar çekmektedir. Google'da görebileceğiniz üzere sayısız kitaba imza atan Sekendiz, Alt Kültür adlı Youtube kanalına sürekli videoalar üretmekte; Genius Kid Games ve TapnApps adlı Uygulama geliştirme firmalarına danışmanlık yapmaktadır.

Categories:   Haberler

Comments